Dnes je Nedeľa, 17.1.2021, meniny má Nataša, zajtra Bohdana
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Humennom

Kam v Humennom

Humenné má čo ponúknuť všetkým návštevníkom a turistom v celom regióne. Priamo v meste je niekoľko zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok, napríklad Renesančný kaštieľ v Humennom, národná kultúrna pamiatka Rímskokatolícky kostol Všetkých svätých, Barokovo-klasicistický Grécko-katolícky chrám Nanebovzatia Panny Márie, Kostol Reformovanej kresťanskej cirkvi, ale aj Kostol na Kalvárii a samotná oblasť Kalvárie sú tiež zaujímavé miest, kam sa môžete pozrieť.

Medzi ďalšie sakrálne pamiatky patria Pravoslávny chrám Cyrila a Metoda, Gr. kat. chrám sv. Petra a Pavla, Gr. kat. chrám zoslania sv. Ducha a Židovský cintorín. Kraj okolo Humenného ponúka množstvo možnosti na turistiku letnú aj zimnú, cykloturistiku ako aj kratšie, ale aj dlhšie prechádzky po okolí.

Medzi najobľúbenejšie miesta na turistiku patrí oblasť RO Hubková a blízky vrch v NPR Humenský Sokol. Môžete navštíviť aj hrady Jasenov, Brekov, Čičva a Vinné a vodnú nádrž Morské oko. V okolí Humenného sú aj cyklistické trasy pre menej náročných ako aj pre náročné až veľmi náročné trate. Obľúbená oblasť rybárov a chatárov je rekreačné stredisko Slovenská Volová.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Humenné.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok